Temat 3 Wiosna w ogrodzie część IV

Temat : ,,Wiosna w ogrodzie część IV ”

 1. Wiatr, deszcz i słońce” – zabawa ruchowa – Dziecko biega (np. na podwórzu , w pokoju) – na sygnał „wiatr”, zatrzymuje się, unosi w górę ramiona i kołysze nimi (sz-sz-sz-sz-sz-sz). Na sygnał „deszcz” – robi przysiad podparty i nisko pochylają głowę (chowają się przed deszczem). Na sygnał „słońce” – wyciąga się mocno w górę, wznosząc ramiona i wspinając się na palce.

 2. Filmik „Wiosenne porządki Bolka i Lolka” –

  https://www.youtube.com/watch?v=_p-y7AcRvJo

 • Rozmowa na temat filmu.

 • Co Bolek robił nie tak, jak trzeba?

 • Jak dzieci mogą pomagać w domu, jakie prace mogą wykonywać samodzielne, jakie z pomocą rodziców, a czego nie wolno im robić?

 1. ,,Ł” jak łopatka . Poznajemy literke ,,Ł’’ . Opiekun pokazuje dziecku zapis drukowanej i pisanej wielkiej i małej litery ,,Ł” .  Dzieci opisują kształt litery i próbują rysować literę w powietrzu, na kartce. Następnie razem z dzieckiem szukamy wyrazów na literkę ,,Ł” (łódka, łopata, łodyga,łąka, ładowarka). Można podzielić wyrazy na głoski i sylaby. Określić pierwszą i ostanią literę w wyrazie.
 2. Przykładowe karty pracy (zadania dla starszaków).

   

  Filmik z literą ,,Ł”

  https://www.youtube.com/watch?v=dbcNF4SQETg

 1. ,,Wiosenny obrazek” – Określenie orientacji przestrzennej. Opiekun czyta dziecku poniższy teskt,dziecko na kartce papieru rysuje dane elementy zgodzie z tekstem ,, Dom znajduje się na środku obrazka. Nad domem świeci słońce.Obok słońca znajdują się dwie chmurki. Po prawej stronie domu rośnie drzewo. Obok drzewa z lewej strony rosną dwa czerwone kwiatki. Na jednym kwiatku siedzi motylek. Z lewej strony domu jest płot. Na płocie siedzi jeden ptaszek.
 2. ,,Zakodowany kwiatek”- karta pracy z krokusem , dziecko na kartce zaznacza wypisane pole.

  Krokus-kodowanie

 3. Link do puzzli online :

  https://www.jigsawplanet.com/monikakoziel/puzzle-dla-przedszkolakow

         wiosenne kolorowanki :

         https://www.kolorowankionline.net/idzie-wiosna