Temat 3 Wiosna w ogrodzie część IV

Temat : ,,Wiosna w ogrodzie część IV ”

  1. Wiatr, deszcz i słońce” – zabawa ruchowa. Dziecko biega (np. na podwórzu , w pokoju) – na sygnał „wiatr”, zatrzymuje się, unosi w górę ramiona i kołysze nimi (sz-sz-sz-sz-sz-sz). Na sygnał „deszcz” – robi przysiad podparty i nisko pochylają głowę (chowają się przed deszczem). Na sygnał „słońce” – wyciąga się mocno w górę, wznosząc ramiona i wspinając się na palce.

  2. Filmik „Wiosenne porządki Bolka i Lolka” –https://www.youtube.com/watch?v=_p-y7AcRvJo
  • Rozmowa na temat filmu.

  • Co Bolek robił nie tak, jak trzeba?

  • Jak dzieci mogą pomagać w domu, jakie prace mogą wykonywać samodzielne, jakie z pomocą rodziców, a czego nie wolno im robić?

  1. ,,Ł” jak łopatka . Poznajemy literke ,,Ł’’ . Opiekun pokazuje dziecku zapis drukowanej i pisanej wielkiej i małej litery ,,Ł” .  Dzieci opisują kształt litery i próbują rysować literę w powietrzu, na kartce. Następnie razem z dzieckiem szukamy wyrazów na literkę ,,Ł” (łódka, łopata, łodyga,łąka, ładowarka). Można podzielić wyrazy na głoski i sylaby. Określić pierwszą i ostatnią literę w wyrazie.               Przykładowe karty pracy (zadania dla Starszaków) 
  2.                                                                                                                                                                                                                                                                                                Filmik z literą ,,Ł”                                                                                                             https://www.youtube.com/watch?v=dbcNF4SQETg                                                                                         
  3. ,,Wiosenny obrazek” – Określenie orientacji przestrzennej. Opiekun czyta dziecku poniższy tekst,dziecko na kartce papieru rysuje dane elementy zgodzie z tekstem ,, Dom znajduje się na środku obrazka. Nad domem świeci słońce.Obok słońca znajdują się dwie chmurki. Po prawej stronie domu rośnie drzewo. Obok drzewa z lewej strony rosną dwa czerwone kwiatki. Na jednym kwiatku siedzi motylek. Z lewej strony domu jest płot. Na płocie siedzi jeden ptaszek.                                                                              
  4. ,,Zakodowany kwiatek”- karta pracy z krokusem , dziecko na kartce zaznacza wypisane pole.                 Krokus-kodowanie                                                                                                                                                     
  5. Link do puzzli online :                                                          https://www.jigsawplanet.com/monikakoziel/puzzle-dla-przedszkolakow

        wiosenne kolorowanki :

        https://www.kolorowankionline.net/idzie-wiosna